Система БПР для лікарів – це сучасний підхід до професійного вдосконалення лікаря, можливість вільно обирати цікаві для себе теми та заходи, зручний формат та час навчання, а також надавачів освітніх послуг. Замість формального навчання лікарі будуть постійно розвивати свої компетенції. Отримані за таке навчання бали можна використовувати для власної атестації. Практично БПР в Україні впроваджується з квітня 2019 року. А з 2020 році він вже став обов’язковим.
Бали БПР нараховуються за різні види навчання, які лікар вільно обирає на основі запропонованого МОЗ України переліку видів діяльності, яких існує три види: формальна, неформальна та інформальна освіта. Загалом кількість балів не обмежена, проте щорічний обов’язковий мінімум. Для лікарів, які значно перевищують кількісні й якісні вимоги до БПР, існує можливість позачергового отримання вищої категорії.
МОЗ України впровадило систему безперервного професійного розвитку (БПР) для лікарів. Стара система передбачала, що лікар за рік до атестації (яка проводилась як мінімум один раз на 5 років) повинен пройти обов’язкові 4-х тижневі курси, так званий передатестаційний цикл, а в період між передатестаційними циклами міг практично не брати участь в освітніх заходах. Відсутність чітких вимог до збалансованості освітніх навантажень, призводила до того, що три роки після атестації були часом “відпочинку” від професійного вдосконалення.
АПОУОЗ «Українська Медична Асамблея»
офіційний провайдер заходів безперервного професійного розвитку
Номер запису у електронному реєстрі ДО Центр Тестування при МОЗ України – “1207”
Факультет безперервного професійного розвитку АПОУОЗ «Українська Медична Асамблея» створений з метою подальшого удосконалення післядипломної освіти, поглибленої підготовки лікарів до виконання своїх професійних обов’язків.
Адміністрація факультету безперервного професійного розвитку АПОУОЗ «Українська Медична Асамблея» вирішує актуальні питання післядипломної освіти та безперервного професійного розвитку шляхом поглиблення, розширення і оновлення професійних знань, умінь і навичок або отримання іншої спеціальності на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду.
Загальне керівництво здійснюють перший проректор закладу вищої освіти та проректор з наукової та науково-педагогічної роботи.
Схема навчання в АПОУОЗ «Українська Медична Асамблея» виглядає так:
КРОК 1
Обрати потрібний Вам захід або навчальний цикл зі зручним терміном проведення
КРОК 2
Оформити договір на надання освітніх послуг за кошти фізичних (юридичних) осіб та сплатити внески
КРОК 3
Зарезервувати місце в гуртожитку (за необхідності).
КРОК 4
Оформити та надіслати пакет документів (електроннно або наручно)
КРОК 5
Отримати додаткову допомогу від працівників відповідних відділів, пов’язаних із Вашою реєстрацією
І головне – все це доступно для Вас просто із дому або робочого місця. Протягом карантину все навчання в Академії відбувається дистанційно але і в подальшому навчання на багатьох циклах буде здійснюватися он-лайн за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання.
Якщо під час реєстрації у Вас виникнуть труднощі – звертайтесь на електронну пошту відділу комунікацій
apemh-uma@ukr.net – ми з радістю Вам допоможемо.
Заходи підвищення кваліфікації лікарів проводяться у відповідності до:
- Наказу МОЗ України від 07.12.1998 №346
«Про затвердження Переліку назв циклів спеціалізації та вдосконалення лікарів і провізорів у вищих медичних (фармацевтичному) закладах (факультетах) післядипломної освіти» (зі змінами). - Наказу МОЗ України від 22.02.2019 №446
«Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів». - Наказ МОЗ України від 19.01.2021 №74
«Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України». - Наказ МОЗ України від 22.06.2021 № 1254
«Про затвердження Положення про інтернатуру та вторинну лікарську (провізорську) спеціалізацію». - Наказ МОЗ України від 18.08.2021 № 1751
«Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 липня 1993 року № 166». - Наказ МОЗ України від 18.08.2021 №1753
«Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22 лютого 2019 року № 446».