loader image

Академія Післядипломної Освіти Управління Охорони Здоров’я «Українська Медична Асамблея»

Мануальна терапія

Мануальна терапія як спеціальність

Мануальна терапія являє собою сукупність діагностичних та терапевтичних методів, в основі яких лежить вплив рук терапевта на організм пацієнта. Вони переважно використовуються для лікування захворювань опорно-рухової системи та внутрішніх органів. Лікар мануальної терапії також активно застосовує лікувальну фізкультуру, масаж, фізіопроцедури та апаратні способи терапії. Крім позбавлення хворого від болю, він сприяє відновленню біомеханічних процесів в місці ураження. Для підвищення якості лікування терапевт не тільки повинен добре розбиратися в фізіології людини, розуміти функціональні можливості організму, але й вести прийом, враховуючи психологічний стан пацієнта.

Лікарі-мануальні терапевти виділяють три основних техніки мануального впливу на організм:

  1. постізіометрична релаксація м’язів – пасивне напруження м’язів з їх наступним розслабленням, повторювані по черзі з метою зниження м’язового тонусу;
  2. мобілізація (мануальна терапія суглоба) – полягає в пасивному здійсненні суглобом ритмічних рухів, що слідують його фізіологічній амплітуді руху;
  3. маніпуляція – поштовхоподібний рух, метою якого є зміщення порушеного стана суглоба або елемента хребта до його природного анатомічного положення.

Окремо варто відзначити важливість техніки мануальної терапії як точного діагностичного інструменту, який дозволяє визначити ослаблений м’яз, зв’язку й так далі, що є причиною розвитку деформації сегмента опорно-рухової системи.

Сьогодні великою популярністю користуються методи нетрадиційної медицини, тому дехто вирішив, прочитавши декілька книжок спеціальної літератури, стати фахівцем в даній галузі. Але не так легко перетворитися на мануального терапевта.

В медичних установах таких кабінетів, на жаль, дуже мало, тому часто на стаціонарне лікування попадають пацієнти з тяжкими ускладненнями – наслідками невмілого застосування мануальної терапії.

Саме тому, наша Академія пропонує пройти сучасний курс підвищення кваліфікації з мануальної терапії вже сьогодні, для надання допомоги своїм пацієнтам завтра.

Формат навчання

Курс підвищення кваліфікації з мануальної терапії проходить на базі Академії, за змішаною (денною та дистанційною) формами навчання. Заняття відбуваються за індивідуальним графіком, що є дуже комфортним варіантом для кожного слухача Академії.

Викладання здійснюється особисто та в online форматі. До складу курсу входять лекції, практичні заняття, робота в малих групах. Оцінювання знань здійснюється шляхом перевірки письмових завдань, наукової роботи або звіту. Практичні заняття та самостійна робота також передбачені навчальним планом курсу, на які відводяться окремі  години. Заняття спрямовані на те, щоб лікарі ретельно вивчали профільну тематику з мануальної терапії, отримуючи, базові та спеціальні навички.  Процес викладання відбувається в поєднанні з вузькоспеціалізованим робочим процесом.

Вся навчальна база доступна для вивчення також дистанційно. Матеріали надаються в електронному вигляді відразу після оплати навчання. Онлайн-слухачі, зокрема, використовують аудіо та відео конференції, текстовий чат, дискусійні групи та інші професійні надбання для дистанційного навчання.

В кінці курсу кожен складає іспит, що містить у собі ряд питань з пройденого матеріалу з мануальної терапії.

Результати навчання

Після успішного складання всіх атестаційних робіт, слухачі отримують сертифікат та додаток до нього встановленого зразка. Гнучкість та ієрархічність курсів дасть змогу покращити майстерність та здобути додаткові знання лікарем із різним стажем роботи та професійним рівнем.

Навчальний план

Повідомте ваш e-mail і ми надішлемо вам його на пошту!

Вимоги до учасників

Ваш профіль:

–             успішно здобули повну медичну освіту в Україні;

–             прихильність до роботи в команді;

–             інтерес до навчання, та потенційного викладання й наукових досліджень в сфері мануальної терапії як науки, спеціальності та навчальної дисципліни, що є неодмінною складовою кожного прогресивного лікаря.

Для участі в курсі подаються такі документи:

1)           письмова заява;

2)           копія паспорту;

3)           копії диплома про освіту та інших документів, що дають право на зайняття конкретної лікарської спеціальності.

Питання з приводу організації навчального процесу та підсумкової вартості курсу можна задати прямо зараз, зателефонувавши за номером гарячої лінії.

SAT - Тест центр у м.Києві

Адреса: проспект Академіка Глушкова, 42В, Київ

тел: (095) 602-10-86

Як доїхати?