loader image

Академія Післядипломної Освіти Управління Охорони Здоров’я «Українська Медична Асамблея»

Дитяча урологія

Дитяча урологія як спеціальність

Урологія як наукова дисципліна вивчає захворювання сечової та статевої систем й інші патології в заочеревинному просторі. У дитячому та підлітковому віці формується будова та функціонування репродуктивної системи, а часті захворювання сечостатевої системи перешкоджають її нормальному розвитку. Це й зумовило виділення такого самостійного напрямку, як дитяча урологія.

Лікар-дитячий уролог діагностує та лікує урологічні, ендокринологічні та фізіологічні порушення у віці від народження до 18 років. Він самостійно проводить всі дослідження, ставить діагноз, вирішує питання як терапевтичного, так і хірургічного лікування, при необхідності організовує реабілітацію пацієнта. У цьому полягає принцип одноосібної відповідальності, без якої не може існувати дана медична спеціальність.

У відповідності до статистики ВООЗ, вроджені аномалії будови та  функціонування даної системи органів спостерігаються у 30% новонароджених. Своєчасне виявлення та терапія дозволяють максимально ефективно усунути урологічну патологію та запобігти ускладненням.

Найбільш поширеними захворюваннями в дитячій урології вважаються:

  • запальні та нейрогенні порушення діяльності сечового міхура (цистит, енурез та ін.);
  • інфекції сечовивідних шляхів;
  • аномалії зовнішніх статевих органів у хлопчиків (гіпоспадія, кіста придатка яєчка та ін.);
  • вроджені вади розвитку верхніх і нижніх відділів сечовивідних органів;
  • патологія надниркових залоз та ін.

Також в компетенції дитячого уролога знаходяться патології крайньої плоті у хлопчиків: фімоз, парафімоз, запалення і інші.

Згідно з даними ВООЗ, в ранньому дитячому віці (до 3 років) у більш 5% дітей інфекційні захворювання урогенітального тракту спостерігаються в хронічній формі, що пов’язано зі слабкою виразністю клінічних симптомів на ранній стадії патології.

Формат навчання

Підвищення кваліфікації з дитячої урології проходить на базі Академії, за змішаною (денною та дистанційною) формами навчання. Заняття відбуваються за індивідуальним графіком, що є дуже комфортним варіантом для кожного слухача.

Викладання здійснюється особисто та в online форматі. До складу курсу входять лекції, практичні заняття, робота в групах. Оцінювання знань здійснюється шляхом перевірки письмових завдань, наукової роботи або складеного звіту. Практичні заняття та самостійна робота також передбачені навчальним планом курсу, на які відводяться окремі  години. Заняття спрямовані на те, щоб лікарі ретельно вивчали профільну тематику, отримуючи, базові та спеціальні навички.  Процес викладання відбувається в поєднанні з вузькоспеціалізованим робочим процесом.

Вся навчальна база доступна для вивчення також дистанційно. Матеріали надаються в електронному вигляді відразу після оплати навчання. Слухачі, які виявили бажання відвідувати онлайн заняття з дитячої урології, зокрема, використовують аудіо та відео конференції, текстовий чат, дискусійні групи та інше.

В кінці курсу кожен складає іспит, що містить у собі ряд питань з пройденого матеріалу з дитячої урології.

Результати навчання

Після успішного складання всіх атестаційних робіт, слухачі отримують сертифікат та додаток до нього встановленого зразка. Гнучкість та ієрархічність курсів дасть змогу покращити майстерність та здобути додаткові знання лікарем із різним стажем роботи та професійним рівнем.

Навчальний план

Повідомте ваш e-mail і ми надішлемо вам його на пошту!

Вимоги до учасників

Ваш профіль:

–             успішно здобули повну медичну освіту в Україні;

–             прихильність до роботи в команді;

–             інтерес до навчання, та потенційного викладання й наукових досліджень в сфері дитячої урології як науки, спеціальності та навчальної дисципліни, що є неодмінною складовою кожного прогресивного лікаря.

Для участі в курсі подаються такі документи:

1)           письмова заява;

2)           копія паспорту;

3)           копії диплома про освіту та інших документів, що дають право на зайняття конкретної лікарської спеціальності.

Питання з приводу організації навчального процесу та підсумкової вартості курсу можна задати прямо зараз, зателефонувавши за номером гарячої лінії.

SAT - Тест центр у м.Києві

Адреса: проспект Академіка Глушкова, 42В, Київ

тел: (095) 602-10-86

Як доїхати?